Náročný víkend 6-7. 11. 21

Vloženo 20.11.2021 17:12

Zápasy s Novým Strašecím a Kelty B

Článek obsahuje celkem 3 fotografie

Na první listopadový víkedn nám připadl náročný program, jednak v sobotu doma odehrát zápas s Novým Strašecím, v neděli nás čekal zájezd do Berouna na zápas s jejich B mužstvem (berounští mají v lize starších žáků totiž dvě mužstva).

Nejprve v sobotu nás čekal zápas s papírově nejslabším týmem. Bohužel i my jsme byli oslabeni o některé stabilní hráče, navíc v bráně nastoupil nikoliv jako obvykle Vojta Norek, ale chytat šel mladý Pláša. Při své premiéře mezi tyčemi si nevedl špatně, i když výsledkem za jeho odchytanou třetinu byli tři góly v jeho síti. Protože nás bylo celkem málo, hrál Vojta Norek netradičně v poli, což na něm kvůli jeho nezkušenosti s touto čiností bylo přeci jen znát. I tak ale výsledek první třetiny skončil pro obě mužstva smírně, neboť svůj dříve zvlhlý střelecký prach vysušil Eflík, který dal v první třetině hatrick!!! Dokonce jsme jako první dali gól, ten nás ale příliš neuklidnil. Do druhé třetiny již do brány šel Vojta, Pláša se přesunul do pole. Druhá třetina pro nás ale dopadla katastrofálně, soupeř nám dal tři góly, i když při tom svémprvní měl řádnou porci štěstí, protože před naším gólmanem střelu dvakrát tečovali do vlastní brány dfoonce dva naši hráči... Do konce třetiny jsme ještě alespoň stihli snížit, takže do kabin se šlo za stavu 4:6. Ve třetí třetině jsme se nadechli k mohutnému náporu, dokázali soupeře několikrát zmáčknout v jeho pásmu, kdy téměř celou třetinu jsme odehráli u nich... Ale tentokráte se nám na naše hokejky nalepila smůla, několikrát chybělo opravdu málo, aby padl další gól, ale ten námpřán nebyl... Ani naše závěrečná power play již nic nezměnila. Takže bohužel domácí prohra, která mrzí. Kladem byla alespoň slibná střelecká forma Eflíka, který dal dokonce naše všechny čtyři góly. Další klad byl i to, že naši maldší hráči, od přípravky přes mladší žáky (Páťa či Pláša), se nezatrácejí, naopak!!!

Chuť jsme si ale vylepšili druhý den v Berouně, kde nás již bylo více. V bráně byl klasicky Vojta, který tentokráte předváděl zákroky alá Hašek a výrazně nás podržel. Přes horší výkon v první třetině (skončila pro nás prohrou 1:3, tak naše naděje na dobrý výsledek žila, kdy se jí navíc podařilo podpořit i jednou brankou v druhí třetině. Do třetí třetiny jsme tak šli plni očekávání, které se pak naplnilo ve formě tří gólů, takže z toho bylo vedení 5:3 pro nás. Soupeř nám sice ještě vstřelil jeden gól, ale navíc už se nevzmohl, talže z toho byla sladká výhra 5:4. Opět si dal góla Eflík, a i když makali a bojovali všichni, tak přeci jen je třeba zmínit zase našeho čtyřgólového střelce - Dana Vaňka. Parádní výkon ve třetí třetině nejen od něj, když někteří hráči hráli téměř pořád, každopadně rezultát jsou tři body do tabulky!!!

„Tisíc minut bez obdrženého gólu v hokeji? To by byl zázrak!“ (Petr Čech, český fotbalový brankář)