Milan Janák a jeho první rozhovor pro klub.

Pozitivní Milan Janák se nám rozpovídal o tom, jak se změnila atmosféra s kabině, jak probíhá příprava a o tom, že až vyhraje v Eurojackpotu tak si celý tým koupí .

Jany v Mostě působíš myslím že druhým rokem že ano? Jak ses vlastně do mosteckého týmu dostal?

Tak určitě, v mosteckém souboru působím již druhým rokem. Před začátkem loňské sézony mě oslovil kamarád, působící v mosteckém celku, zda-li bych nechtěl zkusit hokejbalovou nejvyšší soutěž. Tak jsem si řekl warum nicht a šel vstříc svému osudu.

Spousta hráčů proklíná ANS halu kvůli povrchu a kvůli velikosti hřiště. Jak jsi ho vnímal ještě jako soupeř a jak ho vnímáš nyní jako hráč Penta?

Rovněž se považuji za člena temné strany síly a přikláním se k tomu, že mi plastový povrch stále vyhovuje více.

V premiérové sezóně jsi za 21 zápasů nasbíral 7KB za 2+5, ale taky obrovské čísla v trestných minutách. Letos jsou tvé statistiky podobné. Čím to, že sbíráš trestné minuty takovým tempem?

Tak určitě, jsem si vědom poměrně velkého počtu trestných minut, to ale přikládám na rub zaujatosti rozhodčích, protože já vždy vidím čistý zákrok. Pomalu ale jistě začínám tento, jak říkáš, obrovský poměr tlačit směrem ke kanadským bodů a snižovat tak počty trestných minut.

Nyní celek převzal nový trenér Slavomír Švancar, který má k mosteckému hokejbalu láskyplný vztah. Myslíš si, že tě zkrotí? Nebo budeš stále ten Milan Janák, kterého známe doteď?

Tak Milan Janák, kterého známe teď je láskyplný gentleman, mezi jehož přednosti patří naslouchání, porozumění a dlouhá předehra, to měnit nebudu. Ale jak říkám, široké zástupy trestných minut se pomalu ale jistě ztenčují a nahrazují je zástupy kanadských bodů.

Přípravu na jarní část jste zahájili velmi brzo. Jak ses s tím musel poprat ty?

Já osobně jsem zastánce dogmat, vedených Winstnem Churchillem: „Jsem si jist, že jsme pány svého osudu, že naše úkoly, jež před námi leží, nejsou nad naše síly a že žádná dřina a úsilí nejsou vetší, než můžeme snést. Dokud věříme tomu, co děláme a dokud máme nezdolnou vůli vítězit, vítězství je naše.“ Proto moje příprava na jarní část trvá celý můj život.

Když jsem chodil vás sledovat do haly na tréninky, tak jsem si u tebe všiml jak dost komunikuješ s trenéry. O čem se tak orientačně bavíte? O tom jak se postavit do střely, či jak uchopit střelu?

Tak určitě, dle mého názoru je komunikace na prvním místě a měla by tvořit základ každého týmu. Když zrovna neřešíme ženský nebo pochybné sázky na sport, opravdu utrousíme i nějaká moudra týkající se taktik a strategie.

U tebe je známo, že hráčům nedáš nic zadarmo a chodíš do soubojů naplno a znepříjemňuješ jim hru. Myslíš si, že takhle by měl hrát na jaře celý tým a nebýt tak měkkej jako na podzim?

Rovněž jsem si povšiml diametrálního rozdílu jednotlivých hráčů v přístupu k osobním soubojům. Jenomže hokejbal bohužel není hra, která počítá zraněné protihráči jako skóre, ale nesmyslně počítá vstřelené branky. Právě v tom zatím nevynikáme, a právě na to se teď z plných sil musíme zaměřit.

Máte za sebou 4 přípravné zápasy, při kterých jste absolutně změnili styl hry. Zvětšila se chuť do hry, větší držení balonků v útočném pásmu. Jen ta střelba by chtěla asi trošku zpřesnit že?

Dle světových analytiků, věnujících se sportu, bylo dokázáno, že na jeden gól je potřeba alespoň desetkrát vystřelit. My na vstřelení jednoho gólu potřebujeme střel tak dvacet, přízeň bohů, pátek třináctého a Mars v postavení přesně za Venuší. Takže jak říkáš ta střelba by chtěla nepatrně zpřesnit.

Za 14 dni nám startuje jarní část, kterou zahájíme doma proti Kovu, které také v zimě vyměnilo trenéra. Takže se dá očekávat, že oba celky budou nahecované a úplně jiné než na podzim, takže se dá očekávat, že to bude řežba?

Dá se očekávat hokejbalový zápas v klasickém pojetí pěti hráčů na hřišti plus gólman. Ovšem nebudu se bát si trochu zavěštit a můžu prozradit, že nás čeká výhra v rozdílu dvou branek a já osobně vstřelím minimálně jeden gól.

Jaký máš svůj cíl pro nejbližší měsíce?

Pro nadcházející měsíce se nejvíce budu soustředit na výhru v eurojackpotu a na zpřesnění střelby našeho celku. Uvidíme, co přijde dřív.

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *