Ondřej Novák: Kvalitu hokejbalu v Mostě chceme vrátit zpět.

Dlouholetá opora týmu Ondřej Novák se rozpovídal o tom jak probíhá příprava a jak tým opět funguje jak má.

Jak dlouho působiš v klubu?
V klubu už patřím mezi starší inventáře. Mostecký dres jsem poprve oblékl v sezóně 2010/11.

Hrál jsi někde jinde? Za jiný klub?
Dříve jsem s hokejbalem začínal v okresní lize – Meziboři a Litvínov.

Tvá nejlepši a nejhorši sezóna? 
Nejlepší a nejhorší sezóna? Každá sezóna má své klady a zápory, ale mezi nejhorší patří ty kdy bylo nějaké zranění, které omezovalo výkon. Nejlepší sezóny jsem zažil s týmem, kdy jsme bojovali v play-off, ale na druhou stranu musím říct, že jsme bohužel i nešťastně prohráli s Pardubicemi.

Nyni pojďme do reality. Tým před sezonou získal stříbrné medaile na Českém poháru, takže si lidé slibovali kvalitní hokejbal, misto toho přicházela jedna porážka za druhou. Čim to?

Problém vidím v tom, ze nás bylo málo a na 10 lidi se sezóna nedá vydržet. Neřekl bych, že hrajeme špatný hokejbal, jen jsme občas byli jak nějací blázni a tím přišli o důležité body. Měli jsem výborně rozehrané zápasy a na konci se začneme bát o výsledek a bylo to. Kdybychom toto urvali, tak jsme v jiných patrech tabulky.

Nejhorší porážky se asi zkousávali po domácich porážkách s Dobřany a Kertem že?
Kert nás hodně mrzel, ale také Kladno či zmiňované Dobřany. Každopádně Kert i Kladno ocenilo naši hru a sami nevěděli proč jsme tam kde jsme. Bohužel naše vlastní chyby nás připravují o body.

Po podzimní části přišla trenérská změna. Na lavici usedl hokejbalový patriot Sláva Švancar, se kterým jsi také hrával.
Se Slávou jsem hrával i v lajně a byl to pan hokejbalista a právem se nyní nachází na lavičce národního týmu. Věřím, že i nás zvedne a opět bude Most tam kde má být, tzn.vrchní část tabulky.

Přípravu jste začali už v lednu. V čem se tým změnil oproti podzimu. Mám namysli sehranost, střelba apod.
Příprava začínala o nějaký ten den dříve než loni, ale letos se zvolila jiná forma přípravy – vytrvalost, síla a nyní pilujeme taktiku a souhru. Absolvovalo se také soustředění, kde se makalo, ale i stmelovaní kolektivu proběhlo. Vše je na začátku, takže těžko hodnotit, ale už nyní mohu říct, že začíná vše kristalizovat a věřím, že na jaře budeme předvádět dobré výkony.

Co tobě dala změna trenéra?
Každý trenér má své věci, ale příchodem Slávy se tréninky podobají těm, které jsem v minulosti absolvoval v rámci hokeje, který jsem hrál dlouhou dobu.

Jaký tým uvidíme na jaře a jaký máte cíl?
Cíl je jasný – záchrana extraligy a kdyby se povedlo play-off byl by to bonus. A na otázku jaký tým odpovím jednoznačně silnější, sehranější s odhodláním nechat na place vše.

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *