Slavomír Švancar: Na jaře budeme hladovější než na podzim!

Během zimní přestávky představilo vedení klubu změnu na trenérském postu. Novým trenérem je dlouholetá bývalá, ale i současná opora týmu a asistent trenéra u reprezentace Slavomír Švancar, kterému jsme položili pár otázek

Jak rychlé bylo jednání s vedením klubu o změně trenéra?

Kdo mě zná,ví,že nejsem tzv.váhavý střelec.K dohodě došlo prakticky v rovině dní.

Jako asistenta sis vybral Petra Koudelku, se kterým se znáš z aktivní kariéry. Jak jsi došel k právě této volbě?

Tak Petr je můj dlouholetý spoluhráč a zároveň kamarád.Pro mě je asi nejdůležitější,že si sedíme i lidsky .Pokud bych měl pracovat a trávit svůj čas s někým ,byť profesně sebelepším , nefungovalo by to.Máme totožný pohled na fungování týmu,hráče a hokejbal jako takový.Funguje mezi námi tzv zdravá oponentura a to si myslím potřebuje každý.Pokud by se Petr rozhodl nabídku nepřijmout,nešel bych do toho upřímně ani já.

Bylo náročné se seznámit s týmem? Znal jsi vůbec někoho z kabiny?

Tak hráčů co hráli ještě v mé éře tam už moc nezůstalo,ale většinu jsem z hokejbalového prostředí znal.Navíc jsem z podzimní části viděl nějaké domácí zápasy,tak jsem nějaký obrázek měl.To ,abych mohl říct,že hráče již dobře znám,ještě chvíli potrvá.

Přípravu jste začali druhý týden v lednu, kdy jste začali v posilovně a následující týden, jste se už makali v hale na hřišti. Proč tak brzy?

Pokud máme ambice se pokusit se současnou situací něco smysluplného udělat,nic jiného nám nezbývalo.Chtěli jsme dostat co největší počet hráčů do tréninkového rytmu ,s hráči se lépe seznámit.Samozřejmě jsme chtěli využít výhodu v možnosti trénovat v hale i v zimních měsících .

Máme za sebou víkendové soustředění a dva přátelské duely s Hostivaří. Jaké jsou vaše dojmy z přístupu hráčů jak z tréninků, tak k zápasům?

Nejdřív tedy k tréninkům.Po pravdě jsem velice příjemně překvapen.Kluci myslím taky pochopili,že jiná cesta z chvostu tabulky nevede a přístup je super.Soustředění myslím také splnilo svůj účel. Krom kvalitních tréninků (během 4 tréninkových dávek měli hráči v nohách k 50km)se nám rovněž podařilo tmelení kolektivu,bez kterého si myslím nefunguje správně žádný tým.

Co se týká přípravných zápasů .Měli jediný cíl a to poznat širší kádr v zápasovém rytmu s ambiciozním soupeřem.V zápasech jsme měli vždy jednu slabší první třetinu,ale v obou případech jsme dokázali soupeře přehrávat a nakonec se i gólově prosadit.Nedostatkem bych hodnotil koncovku,množství zahozených šancí byla v každém zápase opravdu velká.Naopak bych rád vyzdvihl ukázkovou kázeň během obou zápasů,což byl myslím největší problém na podzim.Rovněž výkony obou brankářů byli dle našich představ.

Družstvo se nachází v lize na předposledním místě. Skóre 26:69. Trestné minuty míří k číslu 300. Jak pracujete aktuálně s těmito nelichotivými statistikami?

V podstatě jsem na tuto otázku již odpověděl výše.Ve čtyrech se toho moc vyhrát nedá a jsme přesvědčen,že v tomto směru se zlepšíme ve 100%

Jaký celek uvidíme v jarní části v porovnání s podzimem? Mám na mysli styl hry.

Řeknu raději,jaké mužstvo bych chtěl vidět já s Petrem,protože něco chtít je jedna věc a dosáhnout na to je věc druhá.Ukázněný,hodně běhavý tým,který bude silný ve všech standartních situacích ,přesilovky,oslabení,bule.Při hře 5-5 chceme hrát útočně ,kdo mě zná ví,že nic jiného v povaze nemám .Po měsíci s týmem jsem přesvědčen,že tento styl vyhovuje všem.

Jarní část začíná za necelý měsíc. Jaký máte plán v následujících dnech?

Ve zbývajícím čase do začátku ,budeme intenzivně pracovat na tvorbě formací a především na součinnosti při zmiňovaných standartních situacích .Tréninky budou v podstatě již zaměřené pouze na tyto činnosti.V plánu máme ještě dva přípravné zápasy s Kertem a Ústím.Kde by jsme samozřejmě chtěli již vyzkoušet finální podobu týmu a jak se říká,myslím že Kert nám nastaví zrcadlo :-)).

Co se týče sestavy. Máte už jasno o soupisce pro jaro? Nastali nějaké změny v kádru, kromě odchodu Tomáše Bernarda, jenž dal přednost rodinně?

Po pravdě ještě na nějakém posílení pracujeme,ale jelikož není v tuto chvíli nic podepsané,nechám si to pro sebe.Zmíním dva úplně nové hráče ,uvítali jsem navrátilce Matěje Prokše,přivedli jsme Milana Sýkoru z Rakovníka .Opustil nás vlastně jen Tomáš Bernard,o kterého jsme měli rovněž vážný zájem,který se ale z pochopitelných důvodů omluvil.V jeho případě samozřejmě platí,že pokud se jeho situace změní,má u nás vždy otevřené dveře.Dále jsme rádi,že se k nám připojili i kluci,kteří z různých důvodů z Mostu odešli ,byť jsou naši odchovanci .Do začátku soutěže,respektive v průběhu jara se k nám ještě připojí Šimeček,Müller,kteří mají v tuto chvíli hokejové povinnosti.

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *